CLICK HERE FOR STREAM ALLOTMENT CLASS XI FOR SESSION 2016-17

List of Prize winners of Solo Instrumental Music Competition( 2017-18) - Pre-Primary Department

List of Prize winners of Solo Instrumental Music Competition( 2017-18)
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

  CLASS------I
"""""""""""""""'"""""""""""""

  FIRST----------------TEJASVI              I C
  SECOND-----------SEJAL GUPTA     I C
  THIRD---------------PREYANSH          I C
                                      &
                               SHIVPRASAD      I C
  CLASS----- II
""""""""''''''''''''''''''''"""""""""" 
  FIRST-----------------SHAURYA SHARMA  II C
  SECOND------------RISHANT BANSAL       II B

  THIRD----------------UNNATI                       II B







Primary deptt. Inter Class Match - III, IV and V

Primary department conducted Inter Class Match of classes III, IV and V in Boys and Girls categories. Class III boys played Inter Class Kho-Kho match and girls played Inter Class Dodge Ball Match on 26/09/2017, Class IV Boys played  Inter Class Football Match and girls played Inter Class Throw Ball match on 07/10/2017, Class V Boys played Inter Class Football Match and Girls played Inter Class Throw Ball Match on 27/09/2017.






The following are the names of the participants along with class result.
CLASS III  - BOYS  -   (KHO-KHO)
SL.NO.
III A
III B
III C
1
NIYAM SEHRAWAT
DIVYANSH SHUKLA
AASHU SINGH
2
HIMANSHU
REHAN
DIVYANG TIWARI
3
YASH MALHOTRA
HARSH BAGHEL
KRIDAY CHUGH
4
PRINCE BHARTI
KANHAIYA KUMAR
SATYAM PRABHAKAR
5
ARMAAN
AMAN SINGH DUGTAL
KSHITIJ GOSWAMI
6
SOURAV KR JAISWAL
SUMIT
VIVEK GIRI GOSWAMI
7
K THARUN
BHAVANSH KASHYAP
GORAKSH CHAUHAN
8
S R HARSHVARDHAN SINGH
ABHINAV KUMAR
SIDDHARTH SHARMA
9
NAVEEN KHARWAL
SANCHITKUMAR
NAVYANSH YADAV
10
NAMAN BANSAL
MAYANK GUPTA
RAJVEER SINGH SINDHU
11
JIVESH KUMAR
ADHIP SINGH
PRAJALLAN NATH
12
UTTKARSH JOSHI
DIVYANK
ANSHU
13
DUSHYANT  SINGH
SWARAJ SINGH DUDI
PARTH
Result :-
I position             -              III C
II position            -              III B
III position           -              III A
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CLASS III  -  GIRLS -  (DODGE BALL)
SL.NO.
III A
III B
III C
1
SHRUTI JAIN
ALINA HUSSAIN
ADWIKA MISHRA
2
PREET AHUJA
HIMANI GAUTAM
AVI CHAUHAN
3
ZUMZUM JAVID
PAHAL MALIK
DIKSHITA
4
ADYA SAXENA
RAGINI VASWANI
KHUSHI
5
ANKITA KUMARI
VAISHNAVI CHAUHAN
RIYA SINGH
6
YASHU
SRISHTI
SAANVI ARORA
7
DEEPANSHI
KASHVI KANSAL
SOUMYA RAWAT
8
VIBHUTI CHANDER
SUPRIYA RIDDHI
PRANGYA RANI SABAT
9
BHARGAVI
VANDITA KAUR
HARSHITA SARAAGI
10
BAANSURIKA PRADHAN
SHREYA
VAISHNAVI
11
TAMANA SHUKLA
AADISHRI RAJE
SHELLY
12
SHALINI CHAUHAN
PRAGYA YADAV
TANAYA MALIK

Result :-

I position             -              III B
II position            -              III A
III position           -              III C

CLASS IV  - BOYS  (FOOTBALL)
SL.NO.
IV A
IV  B
IV C
1
PRANAV BHARDWAJ
DEV SINGH
DHRUV RAWAT
2
PRIYAM NEGI
DIRAQUE WASIF
PREET
3
HARSH
PRASIDH DAS
RITVIK SINGH
4
ANURAG YADAV
DANVENDRA NATH SHUKLA
PRATEEK KUMAR
5
CHAITNAYA MITTAL
ABHISAR
AAYUSH RANA
6
HARSHIT KUMAR
KUSHANT
YASHASVI SINGH
7
ABHAV AGGARWAL
DIVYANSHU JHA
KRISH
8
YASH OHLAN
SOURAV
RIAAN RIJOY KAIM
9
RYTHM VIMAL
AYUSH
VIRAJ HUDDA
10
RUDRA CHOUDHARY
RUDRA PRATAP SINGH
MUDIT RAMPURIA
11
DHARMESH SOLANKI
BHUWAN VERMA
HARSH
12
ARPIT SHARMA
ANSHU KUMAR
SHIVAM GUPTA
13
KESHAV KANT
RUKRAKSH
AARAV SHARMA
14
AVIRAL CHOWDHARY
GARVIT PAUL
ARYAN PASWAN
Result :-

I position             -              IV B
II position            -              IV C
III position           -              IV A



CLASS IV  -  GIRLS   (THROW BALL)
SL.NO.
IV A
IV  B
IV C
1
SARGAM SINGH
CHHAVI JINDAL
SARA SHARMA
2
AADISHREE HEGDE
VANSHIKA
 NIDHI
3
DIVYA SAROHA
SANCHI PLAWAT
TANISHA
4
SHAGUN
GARGI YADAV
PRIYANSHI
5
KASTURI
AVNI
SANSKRITI
6
AVNI YADAV
SONAM PAL
S R KHUSHI SINGH
7
ANCHAL SHARMA
SANSKRITI DAYMA
AGRIMA
8
KANUPRIYA THAKUR
KHUSHI
PRACHI SONI
9
DEEPIKA DAHIYA
GRISHA
MANNAT SHARMA
10
SOYATA CHETRY
SHAGUN GUPTA
NEHA GOEL
11
VANSHIKA SIROHI
ISHITA SAINI
SAKSHI BISHT
12
SONYA KHANNA
TANVI SHARMA
BHAVYA SINGH

Result :-

I position             -              IV C
II position            -              IV A
III position           -              IV B

CLASS  V  - BOYS  (FOOTBALL)


Result :-

I position             -              V B
II position            -              V C
III position           -              V A
IV position          -             V D


CLASS  V  -  GIRLS  ( THROW BALL )
SL.NO.
V A
V B
V C
V D
1
ANJANA SHARMA
AASHNA GUPTA
AKANSHKA BENDGE
ANJANI
2
VARSHA
MAITREYI SINGH
ANAMIKA
ANUSHKA SINGH
3
PRATIBHA SINGH
PRANAYA MEHR
SAMRIDHI SHARMA
CHETNA RANA
4
VANIA JAIN
SHIVI LINGWAL
JYOTIKA
SARISHA
5
JANVI
SHREYA GUPTA
RASHI
AKUMPREET KAUR
6
TANISHA SETHI
NISHA KUMARI
FIZA
MONIKA KUMARI
7
PRAKRITI TOMAR
NEHAL SHARMA
APOORVA SHARMA
BHOOMI
8
HARSHITA YADAV
GAURI AGRAWA
HARSHITA MISHRA
LINUMA PADHIHARY
9
UTSAVI SINHA
DEEKSHA SHARMA
KRITI
KHAWAISH
10
SANCHI YADAV
CHEHAK
PRACHI GURJAR
VANSHIKA SHARMA
11
KHYATI BANSAL
TANISHKA GREWAL
TANISHKA KHANCHANDANI
ALIZA SAYYED
12
SAMRIDDHI
TEJASWANI
KOMAL
SAMAIRA SHARMA

Result :-
I position             -              V A
II position            -              V B
III position           -              V C

IV position          -             V D